Fyzioterapie 

se zabývá léčbou pohybového systému, např. uvolnění fascií, spoušťových bodů, mobilizace blokád a protažení zkrácených svalů.

Na co se zaměřuji

Fyzioterapie

Rozsah technik zahrnutých do fyzioterapie

Fyzioterapie

Masáže

 

Lymfodrenáž

je účinná a šetrná terapie mízního systému. Zmírňuje otoky, přispívá ke správnému fungování lymfatického systému, odstraňuje škodlivé látky z metabolismu, zlepšuje krevní oběh a okysličuje tkáně. Má regenerační, detoxikační a relaxační účinky. Principem je mechanicky stimulovat a podpořit odstranění nahromaděných zbytkových tekutin a nežádoucích látek. 

Na co se používá lymfodrenáž?

Málo pohybu a nesprávné stravování způsobuje, že se zpomaluje lymfa a v lidském těle se nachází mnoho škodlivých látek. To má negativní vliv na organismus a způsobuje vznik různých otoků, pocity unavených a těžkých nohou a další nepříjemnosti. Díky lymfodrenáži se z těla odplavují škodlivé látky, toxiny, soli a odumřelé buňky

Má pozitivní vliv na:

Lymfedém

Lymfedém je onemocnění, které je způsobeno poruchou lymfatického systému a projevuje se otokem měkkých tkání. V těch se hromadí lymfa a objeví se otok, protože lymfatický systém nedokáže dostatečně odvádět nahromaděnou lymfatickou tekutinu. 

Mezi nejčastější příznaky lymfedému patří otoky, svědění v rukou, pocity těžkých nohou, tlaku pod kůží, znecitlivění celých končetin nebo jejich částí a problém s ohýbáním končetin v kloubech

Lymfedém může být dědičný, ale může vzniknout poraněním lymfatického systému.